Lajme

Kosova sot asnjë humbje jete, sa raste pozitive u testuan në 24 orë

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka publikuar të dhënat e fundit për Covid-19 në Kosovë. Ai tha se sot janë testuar 1028 raste nga 148 pozitive e asnjë i vdekur, raporton Gazeta Express.

“Testimet sot kanë arritur rekord brenda 24 orëve. Janë bërë 1.028 teste, prej tyre janë 148 raste pozitive e asnjë rast të vdekjes nga Covid 19. E gjitha çfarë na duhet në këtë kohë është: disiplina, maska, distanca dhe higjiena duhet të zbatohen në mënyrë rigoroze.Duke mbrojtur veten, mbrojmë familjen, njëri-tjetrin dhe shtetin”, ka shkruar Zemaj.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close