Covid-19Lajme

Kosovë, ja sa raste të reja dhe humbje jete u regjistruan në 24 orë

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë realizuar 1, 696 teste, prej të cilave janë rezultuar pozitivë 14 qytetarë.

Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se nuk është shënuar asnjë rast i v dekjes. Ndërsa sot janë shëruar 14 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.483. Sakaq në total numri i rasteve aktive është 444.

10 Nëntor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 2.413 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.587.467 doza të v aksinës. Deri më sot 744.671 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. Nga 1.696 testime, 14 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vd ekjes Sot janë shëruar 17 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.483. Në total numri i rasteve aktive është 444.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: