BotaLajme

Krokodili “shëtit” nëpër fshat, tmerrohen banorët (Video)

Banorët e një fshati Indian në provincën jugore të Karanataka u shokuan kur panë një krokodil duke “shëtitur” në rrugicat e fshatit të tyre.

Fshatarët, të tronditur, kontaktuan menjëherë për ndihmë. Më pas, stafi i shërbimit pyjor kapi krokodilin dhe e dërgoi përsëri në lumë.

BBC shkruan se krokodili doli nga një lumë afër dhe hyri në fshat.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: