Lajme

Krujë, fluks pacientësh të helmuar, flet drejtoresha (DYSHIMET)

Situata në spitalin e Krujës vijon që të paraqitet shqetësuese. Qytetarët vazhdojnë të paraqiten ende me shenja helmimi dhe dyshohet se janë helmuar nga uji i pijshëm.

Lidhur me numrin e paraqitur deri më tani ka folur edhe drejtoresha e spitalit të Krujës, Yllka Sheta. Drejtoresha e Spitalit Yllka Sheta: Nga e diela kanë marrë mjekim 300 qytetarë të cilët kanë shfaqur shenja helmimi. Ndërsa burime nga policia bëjnë me dije se në qytet janë vetëm 2 depozita uji të pijshëm.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: