Lajme

Krujë/ Hyri për të kontrolluar për drogë, Policia gjen edhe 2 armë të fshehura brenda në fuçi

Policia e Krujës ka vendosur në p ranga shtetasin P. K., pasi këtij të fundit i janë gjetur dy a rmë z jarri dhe disa fidanë me k anabis. Policia ishte duke vijuar kontrollet në zonën e Krujës, në zonat e pyllëzuara, shtëpitë e braktisura nga pronarët, por edhe në ish-repartet ushtarake.

Gjatë kontrolleve, policia është future edhe në shtëpinë  e  P. K., i cili, kishte fshehur në një fuçi metalike dy armë zjarri, më konkretisht 1 automatik dhe 1 pushkë.

Njoftimi i plotë i Policisë: Vijojnë kontrollet për parandalimin, evidentimin dhe g oditjen e tentativës për kultivim të b imëve n arkotike.

Kontrollet po zhvillohen në territor, në sipërfaqe të pyllëzuara, banesa të braktisura nga pronarët, ish-reparte ushtarake dhe në ato banesa për të cilat disponohet informacion policor se mund të ketë tendencë për kultivim të b imëve n arkotike apo a rmëmbajtje pa leje.

Si rezultat i kontrolleve është vënë në p ranga shtetasi P. K., banues në Fushë Krujë, pasi gjatë kontrollit në oborrin e banesës së tij, shërbimet e Policisë kanë gjetur disa fidanë të d yshuar c an nabis s ativa, të cilët u s ekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Po si rezultat i kontrolleve në territor, në fshatin Brret, Krujë, në një zonë të pyllëzuar, janë gjetur të kultivuar fidanë c an nabis s ativa.

Gjithashtu, nga kontrolli në territor, në një fuçi metalike janë gjetur të fshehura dy a rmë z jarri, konkretisht 1 automatik dhe 1 pushkë. Në bashkëpunim me Prokurorinë vijon puna për identifikimin dhe kapjen e personave që kanë fshehur a rmët dhe të autorëve të kultivimit të f idanëve n arkotikë.

Shërbimet policore po vijojnë pa ndërprerë kontrollin e territorit dhe të vendeve të dyshuara, me qëllim kapjen e personave që ushtrojnë v eprimtari  kriminale në fushën e kultivimit dhe trafikimit të bimëve n arkotike ose armëmbajtjes pa leje.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexo edhe:

Close
Back to top button
Close
%d bloggers like this: