Lajme

Krujë/ Qytetari rrëmben dy fleta votimi dhe ia mbath, më pas i hedh në kosh

Një qytetar nga Tapiza, ka marrë dy fleta votimi nga një qendër votimi dhe ia ka mbathur. Komisionerët kanë kërkuar ndihmë nga Policia e Shtetit, pasi qytetari B. T. kishte marrë fletën e tij dhe të nënës nga Qendra e Votimit dhe ishte larguar.

Në përfundim të veprimeve të kryera në drejtimin e Prokurorisë, 44-vjeçari, banues në Tapizë, është arrestuar në flagrancë, për veprën penale “Dëmtimi me dashje i materialit zgjedhor”.

Njoftimi i Policisë:

Krujë

Rreth orës 13:50, Komisioni i Qendrës së Votimit 1285/2, KZAZ Nr. 20, Krujë, ka kërkuar ndihmë nga Policia e Shtetit, pasi shtetasi B. T. kishte marrë 2 fletë votimi nga Qendra e Votimit dhe ishte larguar.

Shërbimet e Policisë kanë organizuar menjëherë punën dhe si rezultat kanë kapur dhe shoqëruar në Komisariat, shtetasin B. T., i cili pasi ka marrë me vete 2 fletët e votimit (të veten dhe të nënës), ka dalë nga Qendra e Votimit, i ka dëmtuar fletët e votimit dhe i ka hedhur ato në koshin e mbeturinave. Në përfundim të veprimeve të kryera në drejtimin e Prokurorisë, shtetasi B. T., 44 vjeç, banues në Tapizë, është arrestuar në flagrancë, për veprën penale “Dëmtimi me dashje i materialit zgjedhor”.

Policia ka sekuestruar 2 fletët e votimit që ky shtetas mori nga Qendra e Votimit. Në drejtimin e Prokurorisë po vijojnë veprimet hetimore për zbardhjen e plotë të rrethanave të këtij rasti.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close