Lajme

Kryeministri e nis mëngjesin në lagjen e re në Fushë- Krujë (Video)

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm në Facebook, me një video nga lagjja e re në Fushë- Krujë, rindërtuar pas tërmetit. “Mirëmëngjes dhe me lagjen e re Rilindja në Fushë Krujë, ju uroj një javë të mbarë”, shkruan kreu i qeverisë. Më herët Rama këtë lagje e ka quajtur si një zonë cilësore rezidenciale për familjet e dëmtuara nga tërmeti. Kujtojmë se në tërmetin e 26 nëntorit ndërruan jetë 52 persona dhe u shkatërruan qindra banesa në Durrës, Fushë- Krujë, Thumanë, Mamurras.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close