Lajme

Kthjellime dhe shira në disa zona, parashikimi i motit për sot

Deri në orët e mesditës vendi ynë do të ketë kthjellime në pjesën më të madhe të territorit dhe kalime të pakta vranësirash në pjesën linfore.

Pas mesdite pritet që vranësirat e lehta të shfaqen në të gjithë territorin e vendit ku në jug pritet që këto vranësira të sjellin edhe shira lokalë.

Temperaturat do të jenë të ulëta në mëngjes dhe pas mesdite ku do të luhaten nga 8°C në 31°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi deri në 40km/h nga veriu në drejtim të verilindjes, dallgëzimi në det do të jetë deri në 3 ballë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close