Lajme

Kthjellime dhe temperatura deri në 24°C, ja parashikimi i motit për sot

Për ditën e nesërme vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike.

Moti parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin përjashtuar vranësirat e pakta kalimtare në relievet e larta malore. Nëpër lugina do të ketë në orët e mëngjesit mjegull të dendur apo mjegullinë si dhe vesë.

Era do të fryjë me drejtim verilindje – juglindje 1-5m/sek ndërsa në bregdet 8-10m/sek. Valëzimi në dete të forcës 1-2 ballë. Temperaturat parashikohen: në zonat malore 2C deri në 15°C në zonat e ulëta 5°C deri në 24°C në zonat bregdetare 10°C deri në 23°C

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: