Lajme

Kthjellime dhe vranësira kalimtare, si do të ndryshojnë temperaturat sot

Deri në orët e mesditës, territori shqiptar do të jetë në ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave të lehta e kalimtare.

Parashikohet që orët e pasdites të sjellin shtim të vranësirave në zonat malore lu në veri dhe veriperëndim të territorit do të rrezikojnë shira të dobët dhe lokalë.

Ndërsa me alternime kthjellimesh dhe vranësirash do të paraqitet e gjithë pjesa tjetër e shqipërisë. Gjatë natës vranësirat do të pësojnë zhvillim duke sjellë shira në të gjithë vendin.

Temperaturat e ajrit priten me 1 gradë gjatë mëngjesit, por edhe mesdita sjellë rritje të tyre duke luhatur vlerat ditore nga 4°C deri në 19°C.

Era do të fryjë mesatare deri e fortë me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi kryesisht Jugor duke krijuar në Adriatik dhe Jon dallgëzim deri në 4 ballë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close