fbpx
Lajme

Kthjellime dhe vranësira kalimtare, si do të ndryshojnë temperaturat sot

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, ditën e diel moti parashikohet kryesisht i kthjellët si dhe alternime vranësirash kalimtare të cilat nga orët e drekës në relievet malore arrijnë deri të dendura. Përgjatë gjithë ditës, parashikohet reshje shiut, por sporadike dhe në formën e pikave. Era do të fryjë me drejtim Veriperëndim – verilindje 1-12m/sek. Valëzimi në dete, parashikohet i forcës 0-1 ballë.

Temperaturat parashikohen: QYTETET Temperaturat në °C Shkodër 9/22 Diell re Kukës 6/15 Diell re

Lezhë 11/21 Diell re Dibër 4/18 Diell re Durrës 12/21 Diell re Tiranë 11/22 Diell re Elbasan 9/22 Diell re Berat 6/23 Diell re Vlorë 9/22 Diell re Korçë 4/17 Diell re Gjirokastër 5/21 Diell re Sarandë 8/22 Diell re.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button