Lajme

Kthjellime dhe vranësira të lehta, ulen temperaturat, parashikimi i motit për ditën e sotme

Sot pjesa më e madhe e territorit shqiptar do të jetë në mbizotërimin e motit të kthjellët dhe kalimeve të pakta të vranësirave, të cilat më të fokusuara do të jenë në Verilindje të vendit tonë.

Sipas MeteoAlb, pas mesdite pritet që vranësirat e lehta dhe kalimtare të bëhen më të dukshme edhe në ultësirën perëndimore.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por do të ulen lehtë në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 3°C deri në 16°C.

Era do të fryjë mesatarisht në det me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 2 ballë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close