Lajme

Kthjellime e vranësira, si pritet të jetë moti për sot, temperaturat shkojnë deri në 18°C

Shqipëria është përfshirë nga masa ajrore të qëndrueshme.

Edhe sot, moti pritet të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësirash. Paraditja do të dominohet nga kthjellimet dhe vranësirat e lehta në zonat malore. Ndërsa pjesa e dytë e ditës do të sjellë shpeshtim të vranësirave kalimtare në të gjithë vendin.

Temperaturat e ajrit do të rriten lehtë në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 0°C deri në 18°C. Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare në det me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 1 – 2 ballë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close