Lajme

Ja parashikimi i motit për ditën e sotme

Moti në vendin tonë do dominohet nga kthjellime dhe vranësira. Sipas MeteoAlb, paraditja do ketë vranësora në zonat veriorë, ndërsa pjesa qëndrore dhe jugore do ketë vranësira por edhe kthjellime.

Pjesa e dytë e ditës do sjellë vranësira në të gjithë vendin, por vetëm në zonën lindore do ketë reshje shiu dhe shkarkesa rrufeshë.

Sipas MeteoAlb, ky mot do vijojë deri në pjesën e parë të ditës së nesërme. Ndërkohë, temperaturat e ajrit do rriten në mëngjes dhe në mesditë, në një luhatje 13°C deri në 31°C. Era d o fryjë në shpejtësinë 50km/h, në veri perëndim, që do krijojë dallgëzim mbi 4 ballë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: