BotaLajme

KUBË\ Bie nga ura autobusi me mësues , nderrojne jete 10 persona dhe plagosen 25 të tjerë

KUBË – Dhjetë persona vdiqën dhe 25 të tjerë u plagosën mbrëmjen e djeshme në Kubë pas një aksidenti rrugor që ndodhi rreth 40 km në perëndim të Havanas, njoftoi Komisioni Kombëtar i Sigurisë Rrugore.

Drejtuesi i autobusit që po transportonte mësues humbi kontrollin e automjetit në autostradëa kombëtare dhe autobusi ra mbi një urë, sipas mediave vendase.Mësuesit të cilët japin mësim në shkollat në kryeqytetin e Kubës, po ktheheshin në provincën lindore të Granmës.Të plagosurit, tre në gjendje kritike, u shtruan në spitalet në Havana dhe në provincën fqinje të Mayabeque.Presidenti Kuban Miguel Diaz-Canel shprehu hidhërimin e tij për “humbjen e jetëve të vlefshme njerëzore” dhe u dha ngushëllimet familjeve të të ndjerëve.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close