Lajme

Kukës/ Përfshihet nga flakët vila trekatëshe, jetonin vetëm një çift të moshuarish

Një zjarr me përmasa të mëdha ka përfshirë paraditen e kësaj të marte një vilë trekatëshe në Lagjen Tre të qytetit të Kukësit.

Mësohet se zjarri ka rënë në dy katet e pabanueshme të vilës, në të cilën jetojnë dy të moshuar në katin e parë. Fatmirësisht, ky kat nuk është kapur nga flakët.

Ndërkohë, dy mjete zjarrëfikëse shkuan menjëherë në vendngjarje, ku punuan për shuarjen e flakëve, duke bërë të mundur ndalimin e përhapjes së flakëve tek banesat afër vilës.

Sakaq, raportohet se nuk ka pasur dëme në njerëz dhe orendi shtëpiake, pasi dy katet kanë qene në ndërtim e sipër dhe ka pasur materiale ndërtimore dhe sende të vjetra.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close