Lajme

Kukës, Shoqërohet 22-vjeçari

Policia e Kukësit lajmëron se ka ar restuar një 22-vjeçar, pasi ka p ërndjekur në rrjetet sociale dhe në rrugë një shtetase të m itur, 16 vjeçe. Sipas policisë, i riu e ka shantazhuar dhe ofenduar të m iturën në mënyrë të vazhdueshme. Pas d enoncimit, policia ar restoi 22-vjeçarin.

Njoftimi i policisë: U d enoncua në faqen zyrtare të DVP Kukës, për p ërndjekje, Policia pas h etimeve të kryera vuri në p ranga 22-vjeçarin.

Specialistët për H etimin e K rimit në Komisariatin e P olicisë Kukës, pas njoftimit të marrë në faqen e Drejtorisë Vendore të Policisë Kukës, nga një shtetase e m itur që d enonconte një 22-vjeçar për përndjekje, vlerësuan informacionin dhe filluan menjëherë hetimet. Si rezultat i h etimeve të kryera u ar restua në flagrancë shtetasi A. K., 22 vjeç, banues në Kukës, për veprën penale “Përndjekja”, pasi në mënyrë të vazhdueshme ka përndjekur një 16-vjeçare, duke e ofenduar dhe shantazhuar në rrugë dhe në rrjetet sociale.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kukës, për v eprime të mëtejshme. Drejtoria Vendore e Policisë Kukës fton qytetarët që të d enoncojnë çdo rast të paligjshmërisë në Komisariatin Dixhital, në numrin pa pagesë 112 ose në faqen zyrtare të Drejtorisë Vendore të Policisë Kukës, duke iu siguruar anonimatin dhe reagim të paanshëm kundrejt shkelësve të igjit.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close