Lajme

Kultivoi 350 rrënjë kanabis në Mat, arrestohet 33-vjeçari

Operacioni antikanabis ‘Kreshta të pastra’ vijon në Mat, ku ditën e sotme janë gjetur 350 bimë kanabis të kultivuara në fshatin Macukull në një zonë të pyllëzuar.

Në pranga ka rënë një 33-vjeçar, autor i kultivimit të kanabisit i cili u kap duke punuar në njërën nga parcelat. Pasi konstatoi forcat e policisë 33-vjeçari tentoi të largohej.

Më herët në kuadër të të njëjtit operacion janë sekuestruar 164 bimë kanabisi dhe u shpall në kërkim autori.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close