Lajme

Kultivuan kanabis në fshatin Vuno, arrestohen 2 persona

Dy persona janë arrestuar për kultivim të kanabisit në fshatin Vuno të Himarës. Në pranga përfunduan R.C., 39 vjeç dhe D.A., 33 vjeç, të cilët në vendin e quajtur “Gjimlik”, kishin kultivuan bimë kanabisi.

Pas gjetjes nga kontrollet e policisë ata u asgjësuan përmes djegies. Nga veprimet hetimore, R.C., rezultoi një person me precedent penal në fushën e vjedhjes.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Vlorë, për veprat penale “Kultivimi i bimëve narkotike” dhe “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, të kryera në bashkëpunim.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close