fbpx
Lajme

“Kur do të ikin ato se p.lasa”, pedagogu qejfli sot g.dhihet në q.eli, policia reagon urgjent

Urgjente nga Elbasani. Policia njofton se ka bërë ndalimin e shtetasit D.H., 36 vjeç, pedagog pranë Universitetit Aleksandër Xhuvani, Elbasan.

Ai eshte pedagogu qe doli dje ne video p.ergjimet e Stop, Denis Himci.

Ky i fundit eshte ndaluar i akuzuar për veprat penale “Ushtrimi i ndikimit të paligjshëm ndaj personave që ushtrojnë funksione publike” dhe “K orrupsioni pasiv i personave që ushtrojnë funksione publike”.

Ndalimi i tij u bë pas transmetimit të pamjeve filmike në emisionin investigativ “Stop “, ku ky shtetas i kërkonte favore s e ksuale një studenteje në këmbim të dhënies së provimeve.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprime të mëtejshme.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button