Lajme

Kurora në Llogara digjet, rëndohet situata në Karaburun, forcat zjarrëfikëse po ngjisin malin në këmbë

Zjarri në Dukat vijon të jetë problematike, pasi vatrat janë zgjedhuar. Mësohet janë aktive 20 vatra dhe situata vazhdon e rënduar në Gjirin e Gramës, ndërsa është e në rrezik edhe Llogaraja. Sipas informacioneve të para, zjarri ka djegur kurorën e pyllit të Llogarasë.

Siç u lajmërua më herët, helikopteri holandez që ka mbërritur në Shqipëri, ka punuar për 90 minuta, por sërish nuk arriti të neutralizojë flakët. Gjendja është e rënduar edhe në shpatin e gadishullit të Karaburunit, ndërsa mësohet se ka marrë komplet flakë në kurorën e tij.

Vatra zjarri ka gjithashtu në afërsi të Llogorasë të cilat po djegin pyllin, kurorën e pyllit të Llogorasë që Mësohet se terreni është shumë i vështirë, ndërsa bëhet me dije se efektivët e forcave zjarrëfikse, forcat e armatosura po ngjisin malin me këmbë duke vepruar me pompa dore.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close