Lajme

Kursi i këmbimit/ Valutat zhvlerësohen në raport me lekun

Në tregun e këmbimit valutor vendas, të martën monedhat e huaja humbën terren në raport me lekun.

Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, monedha e gjelbër amerikane këmbehet me 101,68 lekë ose 0,23 lekë më pak se një ditë më parë. Ndërsa euro u zhvlerësua lehtë për të dytën ditë radhazi me 0,01 lekë duke zbritur në kuotën e 123,56 lekëve.

Paundi britanik humbi terren me 0,12 lekë dhe këmbehet sot me 141,64 lekë. Franga zvicerane u forcua me 0,14 lekë dhe këmbehet me 114,57 lekë. /a.a/r.e/

Monedha Kryesore Lekë për njësi të monedhës së huaj
Dollar Amerikan USD 101.68 -0.23
Euro EUR 123.56 -0.01
Poundi Britanik GBP 141.64 -0.12
Franga Zvicerane CHF 114.57 +0.14
Jeni Japonez (100) JPY 96.62 -0.14
Dollari Australian AUD 79.30 +0.04
Dollari Kanadez CAD 80.52 +0.03
Korona Suedeze SEK 12.32 0.00
Korona Norvegjeze NOK 12.17 +0.05
Korona Daneze DKK 16.63 0.00
SDR SDR 146.50 -0.33
Ari(OZ 1) XAU 185546.68 +266.15
Argjend(OZ 1) XAG 2824.05 +16.43
Juani Kinez (onshore) CNY 15.75 -0.04
Juani Kinez (offshore) CNH 15.86 -0.05
Lira Turke TRY 14.68 +0.07

 

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close