Lajme

Kush e e.kzekutoi babain shqiptar të 4 fëmijëve në Australi? Familja e tij tani…detajet e trishta

Mediat australiane kane publikuar detaje te reja per ngjarjen e ndodhur në Mars të këtij viti, ku një 51-vjeçar me origjinë shqiptare i moren jeten në makinën e tij në Melbourne të Australisë. Ai quhej Mitat Rasimi dhe autoritetet australiane dyshojnë se eliminimi i tij erdhi për shkak të një b orxhi për pazare d roge që i kishte një grupi motoristësh. Sipas asaj që shkruajnë mediat australiane, disa orë përpara se të e kzekutohej për v dekje, Rasimi po pinte kafe në rrugën Lonsdale, në Dandenong, në një lokal të frekuentuar kryesisht nga komuniteti shqiptar atje. Familja e 51-vjeçarit po bashkëpunon me policinë, por inspektori Stamper tha se ka ende shumë paqartësi dhe familja e tij nuk i di rrethanat që çuan në humbjen e jetes së Rasimit. Në kohën kur ndodhi k.rimi, nëpër Melbourne kishin ndodhur disa ngjarje pa lidhje me njëra-tjetrën, nga ku mbetën të v rarë 4 persona. Marsi ishte muaji më v d ekjeprurës në Victoria në një dekadë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close