Lajme

Kush e urdhëroi kontrollin në shtëpinë e Vis Martinajt? Rikthehet “Plumbi i Artë”, dëshmitë e Nuredin Dumanit…

Gjykata e Kurbinit ka dhënë urdhërin ditën e sotme për të kontrolluar banesën e Ervis Martinajt dhe të familjarëve, në kuadër të hetimeve për operacionin ‘Plumbi i Artë’.

Kontrollet kanë nisur në orët e para të mëngjesit në Fushë Kuqe, ndërsa forca të shumta të policisë, FNSH-së dhe RENEA-s kanë rrethuar banesën e 41-vjeçarit të kërkuar.

Martinaj rezulton i zhdukur që prej 9 gushtit, teksa u shpall në kërkim pas deklaratave të Nuredin Dumanit, i icli dëshmoi se ai kishte urdhëruar vrasjen e Endrit Dokles.

Nuk idhet nëse edhe kontrollet e sotme kanë ardhur pas një dëshmie të re të Dumanit, apo ka pasur informacione për ndonjë lëvizje të Martinajt.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close