Lajme

Kush është babi që vrau vogëlushin shqiptar në Itali

Tjetër ngjarje makabre ku një vogëlush shqiptar është vrarë me thikë nga babi i tij monster në Itali. 44-vjeçari Mirko Tonko, nga Polonia u arratis dje nga spitali Covid, ku kurohej për shkak të I nfektimit me koronavirus dhe shkoi në banesën ku jetonte ish-familja e tij.

Dera iu hap nga djali 10-vjeçar Mattias, por ai në vend që të përqafonte dhe ta merrte në krah, i nguli t hikën në qafë duke e lënë të v dekur në vende dhe më pas u arratis.

Ngjarja tronditëse ka ndodhur në Cura di Vetralla, në provincën e Viterbos në Itali, ndërsa mediat italiane kanë publikuar edhe foto e familjes që pati fatin t ragjik. Në momentin e k rimit, nënë shqiptare Mariola Rapaj, 32 vjeç, nuk ishte në banesë. Ajo e gjeti vogëlushin që kishte me babain monstër, të v dekur dhe të m bytur në g jak. Raportohet se Mirko Tonko, kishte një urdhër që të mos i afrohej familjes, por kjo nuk e ka ndaluar që të ndërmarrë aktin ekstrem.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexo edhe:

Close
Back to top button
Close
%d bloggers like this: