Lajme

Kush është i shumëkërkuari që u arrestua në Tiranë?!

Nje person i shumekerkuar eshte arrestuar ne Tirane te enjten.

Gazment Kusta, 35-vjeçari i njohur për policinë kërkohej për një ngjarje të rregjistruar në 17 shkurt 2021 ku Kusta së bashku me 3 persona të maskuar u futën brenda një lokali në Fushë Krujë të armatosur.

Me një shkop bejsbolli ata kanë dhunuar një shtetas të identifikuar si Elvis Elezi.

“Shërbimet e Forcës së Posaçme “Shqiponja”, në vijim të punës për goditjen e paligjshmërive, mbështetur në inteligjencë informative, mbi vendndodhjen e një shtetasi në kërkim, kanë organizuar punën për kapjen e tij.

Në Rrugën e Kokonozëve, shërbimet e Forcës së Posaçme “Shqiponja”, kanë ndaluar mjetin me drejtues shtetasin A. O., 32 vjeç, dhe pasagjer shtetasin Gentian Kusta, 35 vjeç.

Pas verifikimeve të kryera ka rezultuar se 35-vjeçari ishte shpallur në kërkim për veprat penale “Kanosja”, “Plagosja e lehtë me dashje” dhe “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit”.

Materialet i kaluan Prokurorisë për veprime të mëtejshme procedurale”, beri me dije policia.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close