Lajme

Kushte atmosferike të qëndrueshme! Kthjellime dhe diell, ja sa do të shkojnë temperaturat sot

Ditën e sotme vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike. Orët e para të mëngjesit do të jenë me diell dhe temperatura jo të larta. Temperatura maksimale do të jetë 33 gradë Celcius.

Në mesditës vranësirat do të mbizotërojnë në pjesën më të madhe të kohës. Problematike do të jetë era, e cila do të fryjë e fortë me shpejtësi 15-16m/s në bregdetin e jugut.

Temperaturat parashikohen : në zonat malore 13-27 °C, në zonat e ulëta 18-31 °C dhe në bregdet 20-33 °C.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close