Lajme

Kuvendi voton Evgjeni Basharin si kryetare e ILDKPKI

Kuvendi cakton me 100 vota pro Evgjeni Basharin si kryetare e ILDKPKI.Bashari u zgjodh në garën përballë Helena Papës. Ajo do të jetë në krye të institucionit që do të skanojë dhe do të hetojnë pasuritë e politikanëve dhe zyrtarëve të lartë për 7 vitet e ardhshme. Bashari ka mbajtur më herët postin e sekretares së Përgjithshme e ILDKP-së, dhe ishte edhe më e mbështetura për marrjen e këtij posti.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close