Lajme

Kuvendi zhvillon punimet në ‘Air Albania’/ Rama ndjek ‘live’ Berishën

Ish-kryeministri Sali Berisha është duke zhvilluar Kuvendin e thirrur nga delegatët që përkon edhe me ditën e themelimit të Partisë Demokratike, e cila feston sot 31 vjetorin.

Teksa Komisioni i Përkohshëm i Rithemelimit të ngritur në Kuvend, shpallte vendimet, kryeministri Edi Rama është ‘kapur mat’ duke ndjekur live Kuvendin.

Kujtojmë se Rama, si një ‘rival’ historik të Berishës, është akuzuar nga kryedemokrati Lulzim Basha për një bashkëpunim mes tij, Berishës dhe Mets duke i etiketuar si ‘Trekëndëshi i Bermudës’. Rama nuk është prononcuar për të dhënë sqarim për këtë deklaratë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: