Lajme

Ky është 64-vjeçari që humbi jetën nga zjarri në Gjirokastër

Del foto e 64-vjeçarit Andrea Haxhiaj, i cili humbi jetën pasditen e sotme në fshatin Asim Zenel të Gjirokastrës, si pasojë e zjarreve që kanë ‘pushtuar’ zonën. Ai v diq si pasoje e zjarrit qe ra ne bahçen e tij ndersa u p lagos edhe bashkeshortja e tij.

NJOFTIMI Gjirokastër/ Informacion paraprak. Rreth orës 17:00, njoftohemi se në fshatin “Asim Zeneli”, në bahçen në afëri banesës së tij, shtetasi A. H., rreth 64 vjeç, ka humbur jetën, si pasojë e flakëve të përhapura nga një vatër zjarri në fshatin “Asim Zeneli”. Gjithashtu ka mbetur e dëmtuar nga flakët dhe bashkëshortja e tij, shtetasia T. H., rreth 57 vjeçe, e cila ndodhet në Spitalin Rajonal Gjirokastër. Në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e Policisë dhe zjarrfikëse. Grupi h etimor nën drejtimin e Prokurorisë Pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër ndodhen në vendngjarje dhe vijojnë punën për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: