Lajme

Ky është Armando Beqiri që u ekzekutua në Islandë, sot kishte ditëlindjen

Detaje të reja janë zbuluar për ek zekutimin e shqiptarit, Armando Beqiri në Islandë. Mediat vendase bëjnë me dije se policia në Reikjavik ka ar restuar 4 persona gjatë 24 orëve të fundit.

Por në p ranga më herët kanë rënë dhe 4 persona të tjerë, të dyshuar si të përfshirë në v rasjen e së shtunës. I riu do mund të festonte sot ditën e lindjes mirëpo fatkeqësisht mbrëmjen e djeshme ai humbi jetën.

Sipas medias DV, një burrë rreth 40 vjeç nga Lituania është i ar restuari i parë dhe për të g jykata ka vendosur një masë sigurie, 4 ditë ar rest në b urg, pasi dyshohet se është autori i k rimit.

Ndërkohë bëhet me dije se tre persona u arrestuan në operacionet e një njësie speciale të Policisë. Kundër këtyre të arrestuarve gjykata ka vendosur masën e sigurisë, 1 javë arrest në b urg.

Po ashtu mediat përmendin se mes të ar restuarve është dhe Anton Kristi, por avokati i tij ka mohuar që ai të jetë i përfshirë në këtë ngjarje.

Armando Beqiri prej kohësh jetonte në Islandë dhe ishte integruar shumë mirë me jetën në këtë vend. Shkaqet e v rasjes nuk janë të qarta, d yshimet janë se mund të ketë ardhur si pasojë e përplasjes mes b andave, megjithatë h etimet për ngjarjen e rëndë vijojnë./tvklan.al

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close