Lajme

Ky është autori i marrjes, dhe groposjes së 8 vjecarit në Fier, detaje

38-vjeçari Klodian Çalamani është autori i marrjes se  se 8 vjecarit. Pasi e v r a u Çalamani e g ro po si të miturin në oborrin e banesës së tij ku jetonte i vetëm Kamerat e sigurisë e kanë zbuluar momentin e v r a sjes së 8-vjeçarit. Çalamani e ka q ëll u ar me lopatë pas koke, fëmija ka qenë duke luajtur me biçkletën e Klodianit.

Në vendin e ngjarjes kanë shkuar familjarët dhe banorët e zonës të cilët kanë tentuar të futen në banesë, por nuk janë lejuar nga policia e cila po mblidhte të dhënat nga vendi i krim it. Ngjarja ka tr on d itur banorët e fshatit të cilët shprehen të indinjuar për ngjajrjen “Oboboo, o të q*fsha robt ça i ka bërë ai”, shprehet një person, që nuk dihet nëse ka qenë i afërt me vi ktimën.

“Do ketë kaluar ai”, dëgjohet të thotë një tjetër. Në momentin që është marrë peng, i mituri ka qenë duke shëtitur me biçikletën e Çalamanit. Ka qenë nëna e djalit që ka dhënë al a r m in në lagje se i mi tu r i nuk gjendej dhe se nuk kishte shkuar as në shkollë. Pasi kontrolluan në lagje, ajo bashkë me bashkëshortin bënë deno nc imin në polici.

Pas këqyrjes së disa kamerave të sigurisë në lagje, u pa nga prindërit se 8-vjeçari kishte hyrë në banesën e 38-vjeçarit Klodian Çalamani.

Pasi u konstatua nga kamerat se i mituri ishte futur në banesën e Çalamanit, Policia ka hyrë në banesën e 38-vjeçarit. Ai u mor në pyetje dhe pasi disa minutash pranoi autorësinë e krimit. Sipas “BalkanWeb”, autori ka thënë para policisë se “e mora në shtëpi. E v r a v a dhe e groposa me baltë në oborr”. Aktualisht ende nuk janë të qarta rrethanat dhe shkaqet e ngjarjes së rëndë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: