Lajme

Ky është parashikimi i motit për këtë javë

Moti për këtë javë pritet të jetë nën ndikim të kushteve atmosferike relativisht të paqëndrueshme.

Duket se në ditët në vijim moti  pritet të jetë me kthjellime deri në mesditë e më pas gradualisht vranësira në zhvillim.

Në orët e mesditës dhe kryesisht pasdite vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu të herëpashreshme me intensitet të ulët e lokalisht përgjatë relieveve malore me intensitet deri mesatar. Shtrëngata lokale në orët e mesditës kryesisht përgjatë relieveve malore.

Era do të jetë kryesisht nga veriprëndimi me shpejtësi mesatare deri në 8m/sek.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close