Lajme

La vajzën 17 vjeçare në Kosovë, shoqërohet gruaja 50 vjeçare nga Kukësi

Polica e Kukësit apelon për të gjithë shtetasit që të mos b raktisin fëmijët në vende të tjera, për asnjë lloj arsyeje, pasi për çdo rast do identifikohen dhe ndëshkohen personat përgjegjës.

Një grua nga qyteti i Kukësit është ar restuar nga policia pasi ka b raktisur vajzën e saj 17 vjeçare në Kosovë. Shtetasja 50 vjeçare me inicialet SH.B la vajzën e saj të m itur në Kosovë. Vajza është kthyer tashmë në Shqipëri ndërkohë që po p rocedohet nëna e saj.

Njoftimi i policisë: Kukës/ P  rocedohet p enalisht një shtetase, për veprën p enale “B raktisja e të m iturit”. Specialistët e Seksionit për Hetimin e T rafikut të P aligjshëm dhe N ark oti këve në DVP Kukës p roceduan në gjendje të lirë shtetasen Sh. B., 50 vjeçe, banuese në Kukës. Procedimi ndaj saj filloi pasi ka b raktisur në Kosovë, vajzë e saj të m itur 17 vjeçe. Falë bashkëpunimit të DVP Kukës dhe Policisë Kufitare Morinë me Policinë e Kosovës është bërë i mundur lokalizimi, gjetja dhe kthimi i 17-vjeçares në Shqipëri. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kukës, për veprime të mëtejshme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: