Lajme

Laç, burg përjetë për Markel Bushin

Gjykata e Apelit Tirane dënon me burg përjetë Markel Bushin, i cili a kuzohet për v rasje të dy kushërinjve në Laç në 2019.

NGJARJA Kelvin dhe Erjon Jushi u v ranë mbrëmjen e 28 prillit në Laç. Sipas policisë, vrasja ndodhi për motive banale pas një konflikti të çastit. Sherri verbal për motive të dobëta nisi brenda ambienteve të një lokali mes kushërinjve Kelvin dhe Erjon Jushi me Manuel Bushin.

Kushërinjtë Jushi tentuan t’i shmangen përplasjes me armë dhe dolën në rrugë por nuk mundën t’i shmangeshin b reshërisë së p lumbave. Ata mbetën të p lagosur dhe u transportuan në Tiranë për ndihmë mjekësore, por nuk mundën t’u mbijetonin p lagëve të marra. 30-vjeçari Kelvin Jushi ishte një personazh i njohur në Laç, pasi në periudhën 2009-2014 ka qenë futbollist me ekipet e Laçit, Kastriotit dhe Mamurrasit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: