fbpx
Lajme

LAJM I FUNDIT/ Ak.sident i rëndë në Elbasan, një i v.dekur dhe dy të pl.agosur

Dy persona kanë humbur jetën dhe një tjetër mbeti i plagosur si pasojë e një aksidenti automobilistik në Elbasan. Sipas policisë, aksidenti u regjistrua në fshatin Selitë, ndërsa mësohet se viktimat janë Agron Shermlli, 48 vjeç dhe Agim Menci 50 vjeç. Nuk dihen ende rrethanat e aksidentit, ndërkohë policia po punon për zbardhjen e ngjarjes.

Cërrik/ Informacion paraprak  Në fshatin Kamuna,  Cërrik, është përplasur mjeti tip “Benz”,  me drejtues shtetasin D. Sh., banues në Cërrik,  me mjetin tip “Benz”, me drejtues shtetasin A.H., banues në fshatin Kamuna, Cërrik, dhe një  karrocë me drejtues shtetasin A.M., banues në fshatin Linas,  Cerrik. Si pasojë e aksidentit kanë ndërruar jetë shtetasi A.Sh., 48 vjeç,  banues në fshatin Lumas, Cërrik,  i cili ishte pasagjer në një nga automjetet si  dhe shtetasi A. M., ( drejtuesi i karocës). Ndërsa dy drejtuesit e automjeteve, ndodhen nën kujdesin e mjekëve. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close