fbpx
Lajme

Lajm i fundit/ Arr.estohet 43 vjeçari, banues në Tiranë, policia jep detajet. Ja si e kapën dhe pse kërkohej

Tiranë Një tjetër i kërkuar, pjesë e një grupi të strukturuar k.riminal bie në prangat e Policisë. Kapet dhe ndalohet një 43 vjeçar i kërkuar për t.rafikim ndërkombëtar të lëndëve n.arkotike. Në kuadër të planit të posaçëm të masave për garantimin e rendit e sigurisë para, gjatë dhe pas natës së ndërrimit të viteve, mbajtjen nën kontroll të situatës, parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë k.riminale, kapjen e personave që qarkullojnë me armë zjarri dhe ata në kërkim, Seksioni për Hetimin e N.arkotikëve në D.V.P Tiranë, në bazë të informacionit të marrë në rrugë operative, në rrugën “Muhamed Gjollesha”, në bashkëpunim me Forcën e posaçme “Shqiponjat” dhe Patrullën e Përgjithshme kapën dhe ndaluan shtetasin e shpallur në kërkim:

G. R, 43 vjeç, banues në Tiranë, pasi ishte i shpallur në kërkim për t.rafik ndërkombëtar lëndësh n.arkotike.

Për ketë shtetas Gjykata e Shkalles se Pare për K.rime te Renda më datë 18.12.2019, ka caktuar masën e sigurimit personal “Arrest në burg” për vepra penale “ Prodhimi dhe shitja e n.arkotikëve”, “Grup i strukturuar k.riminal”, dhe “Kryerja e veprave penale nga organizata k.riminale dhe grup i strukturuar k.riminal”. Materialet i kaluan Prokurorisë se Posaçme Kundër Korrupsionit dhe K.rimit te Organizuar, Tiranë.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button