Lajme

LAJM I FUNDIT/ Facebook bllokon faqen zyrtare të Edi Ramës

Ditën e sotme, pritet të mbërrijë në Tiranë presidentja e Komisionit Europian, Ursula Von Der leyen, e cila do të takohet fillimisht me kryeministrin Edi Rama. Por pak momente para se presidentja të zbresë në Tiranë, duket se një problem ka ndodhur me faqen zyrtare të Kryeministrit Edi Rama në “facebook”, pasi në tentativë për ta klikuar, del që nuk është më e aksesueshme.

Ndëkohë nuk dihet nëse faqja e kryeministrit është sulmuar nga heckerat, apo mund të jetë një bllokim nga facebook si pasojë e raportimeve të shumta të marra nga personat që ndjekin faqen.

Përsa i takon rrjeteve sociale “instagram” dhe “twitter” ato vazhdojnë të jenë ende aktive duke funksionuar normalisht. Ajo çfarë facebook nxjerr kur klikohet faqja e kryeministrit

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: