Lajme

LAJM I FUNDIT/ I vihet flaka banesës së Klodian Çalamanit në Fier (VIDEO)

Është djegur mesditën e sotme banesa e Klodian Çalamanit në fshatin Grecalli në Fier, autorit të v rasjes së 8-vjeçarit Mateo Vasiu. Burime bëjnë me dije se banesa e Çalamanit është d jegur së bashku me orenditë.

Nuk dihet ende motivi i rënies së zjarrit, ndërkohë që banorët e zonës kanë njoftuar policinë dhe zjarrfikësit. Çalamani jetonte i vetëm në banesën që sot është përfshirë nga flakët, ndërkohë që aty dyshohet se u v ra dhe vogëlushi Mateo, dhe më pas u tentua që të groposej në oborr.

“Në fshatin Grecalli, Fier, ka marë flakë dhe është djegur pjesërisht banesa e shtetasit K. Ç., 39 vjeç. Grupi hetimor po punon për përcaktimin e shkaqeve të rënies së zjarrit”, njofton policia e Fierit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close