Lajme

LAJM I FUNDIT/ Rama i ftoi në dialog, vjen përgjigjia e studentëve

Kryeministri Rama u bëri sërish thirrje ditën e sotme studentëve për dialog, sipas tij për të zgjidhur sëbashku problemet që kanë studentët. Por menjëherë ka ardhur dhe përgjigjia e studentëve.

Ata kanë dalë sërish në protestë ditën e sotme, ku i kanë kthyer përgjgije edhe kryeministrit për ftesën.

Ata kanë thënë s enuk ka dialog dhe negociata, por vetëm plotësim të kerkesave të tyre.

“Nuk ka dialog, nuk ka negociata, por plotësim të kërkesave tona”, u shprehën disa prej tyre.

Sot është dita e 6-të e studentëve të cilat vazhdojnë të qëndrojnë të palëkundur në kërkesat e tyre, dhe nga 4 që ishin në fillim tani janë 8 pika që i janë drejtuar Ministirisë së Arsimit. Protesta e studentëve ka nisur edhe në Gjirokastër dhe Elbasan.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close