fbpx
Lajme

Lajm i fundit/ She.rr te ‘Hipoteka e Vlores’, pl.as k.e.q mes shefave…e pëson…

Një re.voltë ka shp.ërthyer mëngjesin e sotëm në institucionin e Hipotekës në Vlorë nga ana e ish-drejtuesve të këtij institucioni. Shkarkimi i drejtorit dhe nëndrejtorit të Kadastrës së Vlorës ka shk.aktuar te.nsione në këtë institucion. Mësohet se Florian Alimadhi, ish-kreu i Kadastrës dhe ish-nëndrejtori Klodian Troci, kanë refuzuar që të lënë zyrat.

Shkak i shkarkimi të Alimadhit, (në vend të tij u emëruar juristi Alteo Nazëraj) dhe nëndrejtori Klodian Troci, (e zëvendësoi Krenar Xhemali) u bë fakti se ata kishin shmangur zbatimin e disa vendimeve të gjykatës.

Kreu i Kadastrës Artan Lame është shprehur se lëvizjet në Kadastrën e Vlorës janë normale.Vijon…

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button