Lajme

Ndahet nga jeta lojtari i njohur

Është ndarë nga jeta ne moshën 69 vjeçare Vladimir Ajazi , një nga portierët më të shquar të vendit në vitet 70-80. Ai është përfaqësues i brezit të parë të Shkëndisë së famshme, ish portier i ekipit kombëtar Shpresa dhe portier i Lokomotivës së Durrës.

Pas lënies së futbollit, u angazhua si zv. trajner i ekipit të Lokomotivës, zv. trajner i ekipit kombëtar dhe trajner me ekipet e moshave.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: