fbpx
Lajme

Lajmi i fundit, Vlorë, Shkon të grabisë pikën e karburantit por del “bosh”

Vlorë, Një person ende i paidentifikuar ka shkuar pranë një pike karburanti dhe ka tentuar të gr abisi xhiron ditore të punonjësit por më pas është larguar. Lajmi bëhet për VloraNews nga burime brenda Policisë së qytetit bregdetar. Më pas personi është larguar pa mundur të arrestohej nga policia e Vlorës teksa raportohet që ka patur pë rplasje fi zike edhe me punonjësin e karburantit.

Nuk dihet ende nëse personi në fjalë ka qënë i a rmatosur ndërsa ka qenë punonjësi i karburantit i cili ka njoftuar policinë. Shitësi i karburantit, në dëshminë e tij në polici, pohon se është goditur me sende të forta dhe kanë tentuar ti marrin xhiron ditore. Ai ka marrë lë ndime, kryesisht çarje në fytyrë.

Policia po kqyr kamerat e sigurisë për të bërë të mundur identifikimin e autorit.

Njoftimi i Policisë Vlorë:Më datë 22.11.2020, në orën 20:30, në lagjen “Hajro Çakërri”, dyshohet se një person ende i paidentifikuar ka tentuar të vjedhë me d hunë në një karburant duke ker cënuar punonjësin e karburantit shtetasin V. Rr., 59 vjeç, të cilin e ka goditur me një send të fortë duke i shkaktuar dëmtime të lehta fizike. Autori nuk ka mundur të kryej vjedhjen dhe është larguar me shpejtēsi. Shërbimet e policisë kanë shkuar nenjëherê në vendngjarje dhe vijon krehja e zonës për kapjen e autorit.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button