fbpx
Lajme

‘Largohet’ nga jeta 64-vjeçarja nga Tirana, shkon në 32 numri

Ka shkuar në 32 numri i viktimave me koronavirus në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se ka ndërruar jetë një 64-vjeçare nga Tirana. Ajo vuante edhe nga sëmundje të tjera bashkëshoqëruese. 64-vjeçarja që vuante prej 4 muajsh nga limfoma e trurit, nuk arriti dot të mbijetonte, pavarësisht mjekimit intensiv dhe përpjekjeve të stafit mjekësor.

Njoftimi i Ministrisë:

Ministria e Shëndetësisë/ Ndërron jetë në spitalin infektiv 64-vjeçarja, vuante nga limfoma e trurit Mbrëmjen e sotme ka ndërruar jetë në spitalin Infektiv një paciente 64-vjeçare nga Tirana, e konfirmuar pozitive, e cila ishte e shtruar prej 3 javësh në spital, në gjendje të rëndë. 64-vjeçarja që vuante prej 4 muajsh nga limfoma e trurit, nuk arriti dot të mbijetonte, pavarësisht mjekimit intensiv dhe përpjekjeve të stafit mjekësor.

64-vjeçarja është viktima e 32 e prekur në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë i shpreh ngushëllimet familjes së të ndjerës dhe apelon edhe një herë qytetarët të respektojnë rregullat e distancimit social, për të mbrojtur veten dhe të tjerët.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button