Lajme

LD Vlorë/ Jozefina Topalli: Ka prezantuar 12 kandidatët, ku i pari është ish deputeti Dashamir Tahiri

Cel sot zyrtarisht fushatën elektorale për 25 prillin Lëvizja për Ndryshim ku ka prezantuar dhe 12 kandidatët e kësaj force politike . E pranishme ka qënë dhe kryetarja e kësaj force politike Jozefina Topalli e cila prezantoi kandidatin për deputet të parin e listës Dashamir Tahiri .

Ju me keni besuar mua edhe un ju besoj ju për të sjellë ndryshimin së bashku -u shpreh Tahiri. Në mandatin do ta marrim dhe do të  jemi forcë shumë e rëndësishme politike -tha ai. Ndryshimi në vend vin nga lëvizje të reja ka theksuar Jozefina Topalli . Ne do jemi faktor në vend me mandatet tona.

Unë besoj se do të marrim mandatin në Vlorë por edhe disa qarqe do të marin mandate për të mos lënë që spektri politik të jetë monopol theksoi zonja Topalli. Jozefina Topalli dhe Dashamir Tahiri kanë marrë mbështetjen maksimale të qytetarëve të Vlorës për zgjedhjet e 25 prillit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: