Lajme

Lefter Koka mbërrin në GJKKO, pritet të njihet me masën e sigurisë

Ish-ministri i Mjedisit, Lefter Koka, sapo ka mbërritur në ambientet e Gjykatës së Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit. Ish-ministri Koka do të njihet sot me masën e sigurisë. Lefter Koka u arrestua dy ditë më parë nga SPAK, pasi akuzohet për shpërdorim detyre, korrupsion dhe pastrim parash.

Lefter Koka akuzohet se ka abuzuar me tenderat e inceneratorëve, që konsiderohet si një nga aferat më të mëdha të dekadave të fundit në vend.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close