fbpx
Lajme

Lëkundje të fuqishme tërmeti në ishullin grek

Lëkundjet e fuqishme të tërmetit që janë ndjerë mesditën e kësaj të premte në Turqi kanë shkaktuar shembjen e disa ndërtesave në Izmir dhe në ishullin grek Samos.

Mediat greke bëjnë me dije se si pasojë e dëmtimit të banesave në Samos, deri më tani raportohet se të paktën 8 persona janë plagosur mes të cilëve njëri është në gjendje të rëndë.Ndërkohë ministri grek i Shëndetësisë përmes një postimi në Twitter, bën me dije se të gjithë strukturat shëndetësore do të jenë në gatishmëri.

Gjithashtu informacionet e fundit theksojnë se pas tërmetit, një cunam i vogël ka goditur  Agios Kirikos në Ikaria.Aeroporti i Samos “Aristarchos the Samian” pritet të mbetet i mbyllur për disa o

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button