Lajme

Lëkundje të lehta tërmeti në Shqipëri, ja epiqendra dhe magnituda

Lëkundje tërmeti të lehta janë regjistruar mëngjesin e sotëm në vendin tonë. Sipas IGJEUM tërmeti ka qenë me magnitudë 2.0 dhe ka rënë në detin Adriatik, 5 km në veriperëndim të Hamallajt dhe në një thellësi prej 2 km. Kjo zonë është lëkundur disa herë që prej tërmetit të fortë që goditi vendin tonë më 26 nëntor 2019.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close