Lajme

Lëkundje të tjera tërmeti në Tiranë, epiqendra në Dibër

Ndjehen lëkundje tërmeti sërish në Tiranë. Sipas të dhënave paraprake raportohet se tërmeti ishte me magnitudë 3.7 ballë i shkallës Rihter.

Epiqendra e tërmetit u regjistrua në Drezës të Dibrës, kurse lëkundjet janë ndjerë në zonat përreth dhe deri në Tiranë.

Lëkundjet e sotme pasojnë atë të një ditë më parë, i cili pati si epiqendër Klosin dhe për pasojë u regjistruan një sërë dëmtimesh në banesat përreth epiqendrës.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close