Lajme

Lëkundje tërmeti në Greqi, epiqendra dhe magnituda

Greqia vijon të përjetojë lëkundje sizmike, por për fat të mirë në magnitudë të ulët dhe pa shkaktuar dëme.

Së fundmi një tërmet tjetër është regjistruar në Thiva, me magnitudë 3.8 i shkallës rihter dhe më thellësi fokale 5km.Mediat greke raportojnë se epiqendra ishte 5 kilometra në veriperëndim të Asopis.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close